Kleine zilverreiger

In Nederland is de kleine zilverreiger (Egretta garzetta) zeldzamer dan zijn verwant – de grote zilverreiger – en heb je hier dus niet zo heel veel kans om er eentje tegen te komen.
Groot was dan ook mijn verbazing dat er in mijn woonomgeving één rondscharrelde… Ik dacht even aan de grote zilverreiger, maar die is toch gemiddeld 30 cm langer.

Het is een broedvogel in zeer klein, maar toenemend aantal en ook staat deze vogel op de rode lijst.
De kleine zilverreiger lijkt op de grote zilverreiger, maar is behalve aan het kleinere formaat (55-65 cm) ook te herkennen aan de vrijwel geheel zwarte snavel en de gele tenen. (zie foto)

Je vindt deze vogel aan water dat rijk is aan leven; vissen, (larven van) insecten en amfibieën. Voedsel bestaat voornamelijk uit kleine vissen maar ook amfibieën en waterinsecten.

Geef een reactie